kulturos-naktisArtboard 1

Kultūros naktis ir vėl nušvis vasarą: naktinis festivalis neleis pamiršti, kad šviesa visada laimi

Birželio 17 d. į Vilniaus vasaros renginių repertuarą sugrįžta kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Vilniečius ir miesto svečius festivalis pasitiks su nauju šūkiu – Šviesa visada laimi – skatindamas tiek miestus apgaubiančios nakties, tiek sukrečiančių nūdienos įvykių tamsą išsklaidyti kultūros šviesa.  Šįmet programoje – apie 90 muzikos, teatro, vizualiųjų ir tarpdisciplininių menų, kino, šokio ir edukaciniai renginiai.

Renginių gausą ir įvairovę atspindi ir platus festivalio geografinis mastas – naktyje kultūros šviesos beieškantiems vilniečiams ir miesto svečiams nušvis ne tik miesto centre esančios kultūrinės institucijos, bet ir kelios miesto bažnyčios ir jų požemiai, Pūčkorių piliakalnis, istorinis kelias iš Viršuliškių į Senąjį Vilnių, Apeliacinis teismas, Lietuvos Respublikos prokuratūra ir daug kitų.

Muzika ir vizualieji menai: kontrastai

Kaip ir kasmet, festivalis siūlys platų spektrą muzikinių renginių įvairaus skonio klausytojams – festivalio programoje vietos skirta tiek chorinės ir vargoninės muzikos koncertams Bernardinų ir šv. Jonų bažnyčiose, tiek Teisučio Makačino disco kūrinių vakarėliui. Taip pat muzikos gerbėjų lauks ir keletas didesnių koncertų su geriausiais Lietuvos atlikėjais bei svečiais iš Ukrainos – apie juos daugiau informacijos bus paskelbta jau netrukus, kartu su tradicinių festivalio renginių programa.

Norintieji susipažinti tiek su naujais, tiek naujai atrastais senais Lietuvos dailės, grafikos ir fotografijos darbais galės aplankyti 16 skirtingų parodų – nuo XIX a. gyvūnų fotografijų, iki Vilniaus Dailės akademijos studentų eksperimentinių kūrinių, o ištroškę pažinti miesto ir jo erdvių istoriją bus pakviesti aplankyti skirtingas edukacines ekskursijas – nuo senojo kelio iš Viršuliškių, iki bibliotekų ir bažnyčių požemių.

Dūmų fabrike – Naujosios Vilnios įkultūrinimo renginiai

Norinčiuosius išplėsti savo kultūrinius horizontus taip pat turėtų sudominti jau tradicija tapęs „Kultūros balaganas Dūmų gatvėje“ – „Dūmų fabrikas“ ir vėl kvies geriau susipažinti su Naujosios Vilnios istorija ir architektūra, apžvelgti keletą jaunosios kartos menininkų parodų, taip pat pasimokyti lėlių gamybos ir aludarystės paslapčių. Vyks „Vilnius TECH“ architektūros studentų vedama ekskursija po Dūmų gatvę ir Naująją Vilnią, o vakarą audringai užbaigs pankroko grupės „Padugnės“ koncertas.

Naktinė prokuratūra ir Aukščiausiasis teismas

                 Kultūringiesiems naktinėtojams birželio 17-osios naktį atsivers unikali galimybė iš vidaus susipažinti su teisingumo institucijomis – prokuratūra ir Aukščiausiuoju teismu. Rinktinės gatvėje įsikūrusi Lietuvos Respublikos prokuratūra kvies į išskirtines ekskursijas po visus devynis pastato aukštus, kurių metu lankytojai galės apžiūrėti prokurorų darbo kabinetus, sales ir iš pirmųjų lūpų išgirsti netikėtas istorijas iš prokurorų darbo kasdienybės.

Jei visuomet svajojote pasimatuoti teisėjo mantiją – Gynėjų g. jūsų atviromis durimis lauks Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, siūlantis unikalią galimybę pažinti Lietuvos teisingumo vykdymo specifiką. Dalyviai galės pasivaikščioti po teismo sales, tamsiuosius karcerius ir sužinoti daug įdomių faktų apie Lietuvos teisinę sistemą.

Elektronikos muziejus ir dviračių paradas

Vilniaus Energetikos muziejus ir šiais metais paruošė margą puokštę renginių – po pirmosios Vilniaus elektrinės stogu tilps ir edukacinės ekskursijos su interaktyviais eksponatais, ir mokslinių eksperimentų šou, ir mušamųjų instrumentų pamokos, ir meditacijos bei streso valdymo užsiėmimai.

Kitapus upės, Katedros aikštėje, aktyvaus laisvalaikio mėgėjų lauks dviračių paradas už Ukrainos laisvę. Renginio organizatoriai visus norinčius pirmiausia kvies į Užupio meno inkubatoriaus kiemą, kuriame vyks dviračių puošimo dirbtuvės su „VeloMagia“, o saulei besileidžiant – į 16 km. maratoną Vilniaus gatvėmis kartu su Ukrainos vaikais ir Bangerland DJ muzika. Renginio metu vyks įdomiausio dviračio konkursas.

Visi festivalio „Kultūros naktis“ renginiai yra nemokami – tai menininkų, kultūros organizacijų, Vilniaus miesto savivaldybės ir festivalio partnerių dovana Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams.

KITOS NAUJIENOS

„Kultūros naktis“ Vilniuje: eismo ribojimai, infocentrai, naktiniai autobusai

Antrąjį vasaros savaitgalį sostinė pasitinka „Kultūros naktimi“ – jau šiandien vakarop miestą apims kultūros ir meno festivalis. Programoje – per 100 renginių, pasirodymų, koncertų, parodų, spektaklių ir  įvairiausių meninių projektų, atliepiančių pačius įmantriausius lankytojų lūkesčius. Visi festivalio „Kultūros naktis“ renginiai yra nemokami – tai menininkų,…
Skaityti straipsnį
Meniu