kulturos-naktisArtboard 1

Kultūros balaganas Dūmų gatvėje

Renginio laikas: 18:00-02:00

Renginio vieta: Dūmų g. 5, Vilnius

Dūmų fabrikas, įsikūręs Naujojoje Vilnioje, siekia skatinti žmones pažinti miesto mikrorajonus, pritraukti miestiečius į naująjį menininkų traukos centrą, padėti žmonėms atrasti Naująją Vilnią bei jos privalumus – gamtos grožį, architektūros ypatumus bei industrinį paveldą.

Kultūros nakties programą organizuojame siekdami veiklų įvairovės. 2021 metų programą sudarinėjame tiek iš aktyviai įtraukiančių dalyvauti veiklų, tiek leidžiančių būti stebėtoju, bet svarbiausia – laisva vietos atmosfera, kviečianti nebijoti ir patirti. Pasyvių veiklų programą sudarys Renatos Muraškaitės tapybos darbų paroda – Quarantinopoly, tai žinomo stalo žaidimo Monopolio prototipas, žiūrovas neturės daryti ėjimų ar statyti viešbučių, jo pareiga – susitapatinti su paveikslu. Tapybos darbai bus įrengti neįprastu išplanavimu – iškabinti erdvėje ir sukurs labirinto jausmą taip įtraukiant žiūrovą į ekspoziciją. Samiros Sabulis instaliacija pandemijos tematika klaus, kokius pirmuosius žingsnius galime žengti, kad pradėtume sveikti ir ištaisyti tai, kas negrįžtamai sulaužyta? Projekto „Vieta ir laikas: Naujoji Vilnia“ ekspozicija, kurią organizavo žinomi jaunesnės kartos menininkai, fotografai, vietos ir socialinių temų tyrinėtojai, sieks savitai pažvelgti į autentišką, tačiau užmirštą ir socialinėmis dogmomis pažymėtą Vilniaus rajoną. Igno Čeponio ir Povilo Vincento Jankūno dviejų dalių paroda tirs apleistų pastatų ir erdvių dokumentacijas iš įvairių Europos vietų bei 2016 metų Europos architektūros studentų asamblėjos Nidoje palikimo dokumentacijos.

Aktyviąją programos dalį sudarys kūrybinės dirbtuvės mažiesiems lankytojams, JD brass band – mėgėjų pučiamųjų instrumentų orkestro iš Pavilnio koncertas, spektaklis „Bakos slėnis“ pagal Psalmių knygą, sukurtas idėjos autoriui Tomui Šečkui glaudžiai bendradarbiaujant kartu su italų režisieriumi Luca Vassos bei poezijos naktis.

JD brass band – Igno Čeponio ir Povilo Vincento Jankūno projektas

Projektas „Vieta ir laikas: Naujoji Vilnia“

Renatos Muraškaitės tapybos darbų paroda

Dėmesio! Įėjimas TIK su Galimybių pasu.

Daugiau informacijos:

www.koronastop.lrv.lt

www.gpasas.lt

Projekto vykdytojas: VšĮ Dūmų fabrikas

Meniu