kulturos-naktisArtboard 1

Vakaro pašnekesiai apie tai, kas svarbiausia

Renginio laikas: 18:00-21:00

Konstitucinis Teismas 2023 m. pažymi savo veiklos 30-metį. Šio renginio tikslas – supažindinti dalyvius su Konstitucinio Teismo funkcijomis, veiklos specifika, teisėjų darbo ypatumais.

Tačiau norime kalbėtis ne teisine teismo aktų kalba ir ne tik apie tai, kas įtvirtinta Konstitucijoje ar Konstitucinio Teismo įstatyme. Norime pasikalbėti ne tik apie Konstitucijos svarbą valstybei ir kiekvienam žmogui, bet ir parodyti, kodėl Konstitucija be Konstitucinio Teismo teikiamos konstitucinių vertybių apsaugos būtų mažiau stabili ar galėtų neatitikti valstybės ir piliečių gyvenimo realybės. Kita vertus, vakaras – toks metas, kada mintys įvairesnės, o pokalbiai atviresni… Todėl šį vakarą Konstituciniame Teisme kviečiame ne tik išklausyti tai, ką norime papasakoti apie Konstitucinio Teismo istoriją ir dabartį, bet ir užduoti klausimus, kurie galbūt seniai rūpėjo, tik nebuvo progos ar neturėjote kam jų užduoti, taip pat ir padiskutuoti su Konstitucinio Teismo teisėjais bei kitais atstovais.

Kartu šis renginys – puiki proga apsilankyti viename iš istorinių Vilniaus tarpukario architektūrai priklausančių Gedimino prospekto pastatų. Pastatas, kuriame įsikūręs Konstitucinis Teismas, Pramonės ir amatų rūmų užsakymu buvo pradėtas projektuoti 1930 m. ir užbaigtas statyti 1932 m. Pastato projekto konkursą paskelbusi Lenkijos Architektų sąjunga iš gautų 119 projektų nugalėtoju išrinko jauno Varšuvos architekto Zygmunto Tarasino projektą. Pastatas ne sykį keitė savo savininkus, kol 1993 m. jame įsikūrė Konstitucinis Teismas.

Taigi, jūsų laukia įdomus vakaras. Kviečiame apsilankyti!

Registracija: giedre.maksimaityte@lrkt.lt

Projekto vykdytojas: Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas

Meniu