kulturos-naktisArtboard 1

Kultūros naktyje – nuo žaidimų šeimoms iki meno avangardo

Rugsėjo 25 d. Vilnių apims vienas didžiausių miesto festivalių – „Kultūros naktis“. Šiais metais festivalyje – išskirtinė renginių įvairovė.

Šiemet pasiruošimas pareikalavo ne tik išskirtinio atidumo renkantis erdves bei rūpesčio lankytojų saugumu. Kartu sau išsikėlėme tikslą pateikti tokią renginių panoramą, kuri pradžiugintų visus kultūros renginių išsiilgusius lankytojus: nuo mažiausiųjų, kuriuos į miesto šventę atsiveda tėveliai, iki didžiausių meno gurmanų, ieškančių kažko naujo, netikėto ir dar neregėto“ – pasakoja festivalio organizatoriai.

Šeimoms – atskiras festivalis Bernardinų sode

Kaip ir kiekvienais metais, Bernardinų sodas kvies šeimas susitikti, žaisti bei bendrauti, jame jau aštuntą kartą vyks kone atskiras festivalis festivalyje – „Šeimų erdvė: sąmoningos kultūros miestas“. Į Bernardinų sodą organizatoriai kviečia ateiti su pačiais mažiausiais – tais, kurie dar mokosi pažinti pasaulį.

Šį kartą pačius įvairiausius Šeimų erdvės renginius vienija vienas tikslas: ne tik vaikus, bet ir visą šeimą mokyti sąmoningo bei pilietiško gyvenimo būdo, atsakingo santykio su savo gyvenama aplinka. Renginiai apima pačias įvairiausias meno ir kultūros sritis – nuo edukacinių veiklų, kūrybinių dirbtuvių – mandalų piešimo, origami lankstymo, piešimo ant vandens – iki teatro spektaklių ir instaliacijų. Bernardinų sodo lankytojai galės pasirinkti tarp šokio, dirbtuvių, varžybų, teatro pasirodymų ir net trumpametražio kino seansų visai šeimai. Parką papuoš įvairiausios instaliacijos ir net ledo skulptūra.

Šeimų erdvėje lindihopą šokti mokins Užupio teatras, linijinių šokių – Lietuvos linijinių šokių federacija, o vakare savus judesius parodys Natya Devi Šokio Teatras ir Kristė Kru. Teatro reginiais lankytojus pradžiugins Klaipėdos jaunimo teatras, Raganiukės teatras, lėlių teatras „Aitvaras“, Paulius Juodišius, Teatriukas ir Vilniaus dizaino kolegijos studentai. Vyks net keturios skirtingos žaidimų programos ir devynios edukacinės dirbtuvės.

Pilna „Šeimų erdvės: sąmoningos kultūros miesto“ programa skelbiama ČIA

Meno avangardui – mįslingas „Perimetras“ Rūdininkų skvere

Viena iš 2020 m. Kultūros nakties naujovių – tai atskiras „Perimetras“ menininkams, kurie ieško naujų raiškos formų ir kurių kūryba kol kas dar nepasiekė didžiųjų scenų. Renginys vyks istoriniame Rūdininkų skvere, ženklinančiame Vilniaus geto atminimą.

Šio projekto įkvėpimas buvo menininkai, veikiantys periferijoje. Tam tikra prasme – visuomenės marginalai, kuriantys bei besiskleidžiantys vis tame pačiame perimetre. Tad „Perimetras“ – tai suma progresyvių kūrėjų, darnai nepakliūnančių į didžiąsias scenas, galerijų formatus – norėjome šį kūrybinį perimetrą padėti atrasti „Kultūros nakties“ lankytojams“ – pasakoja festivalio vadovė Gintarė Šiaulytė.

Perimetro“ lankytojų lauks net aštuoni stebinantys meniniai pasirodymai. Į sceną žengs elektroninės muzikos atlikėjas Vecera (Paulius Večera), muzikos eksperimentatorius Gintautas Gascevičius; koncertą šokiui, violončelei ir elektronikai atliks Kolaboracija: Eglė Kančiauskaitė ir Patris Židelevičius, pateiksiantys modernią klasikinių koncerto struktūros interpretaciją. Vėliau „Perimetre“ pasirodys Šeiko šokio teatras su svečiu iš Lenkijos – choreografu Maciej Kuźmiński, kurie pristatys vizionierišką performansą-instaliaciją transhumanizmo tema. Taip pat su savadarbiais instrumentais scenoje pasirodys Simonas Nekročius, o į muzikines improvizacijas leisis LMTA šiuolaikinės muzikos atlikėjai. Vakarą užbaigs intensyvūs džiazo ritmai – klausytojų jau pamėgti ir atpažįstami muzikinių formų atradėjai Sheep Got Waxed ir džiazo kraipytojai JUZT.

Pilna „Perimetro“ programa skelbiama ČIA

Visi festivalio „Kultūros naktis“ renginiai yra nemokami – tai menininkų, kultūros organizacijų, Vilniaus miesto savivaldybės ir festivalio partnerių dovana Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams.

Pilną festivalio PROGRAMĄ rasite: www.kulturosnaktis.lt

KITOS NAUJIENOS

„Kultūros nakties“ metu – spalvinga japoniška eisena Vilniaus gatvėmis

Japonijos ambasada Lietuvoje kartu su Lietuvos nacionaliniu muziejumi kviečia pasinerti į japoniškos vasaros šventės siautulį ir sudalyvauti tradicinės japoniškos šventyklėlės MIKOŠI nešimo eisenoje Vilniaus gatvėmis, kuri vyks birželio 16 d. „Kultūros nakties“ metu! Mikoši yra nešiojama medinė šintoistinė šventyklėlė, skirta „pernešti“ dievybę iš vienos šventyklos…
Skaityti straipsnį

Kultūros nakties 2023 specialioji programa – jaunieji menininkai ir svečiai iš užsienio

Jau birželio 17-tąją dieną vilniečius ir miesto svečius naktinėti paskatins kasmetinis kultūros ir meno festivalis Kultūros naktis 2023. Paskelbtoje šių metų specialiojoje programoje – 16 skirtingų muzikos, teatro, vizualiųjų ir tarpdisciplininių menų, cirko renginių. Festivalio naujiena – organizatorių rekomenduojami jaunųjų kūrėjų renginiai Šiais metais festivalio…
Skaityti straipsnį

Kultūros naktis šventinius 2023-iuosius metus skatins paminėti prisikemšant kultūros

Vilniui minint 700 metų jubiliejų birželio 16-tosios naktį miestiečius ir miesto svečius jau 17-tąjį kartą kvies kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Šventinius metus festivalis pasitinka su šventišku šūkiu – prisikimšk kultūros – taip kviesdamas vaišintis gausiais miestą vienai nakčiai transformuojančiais kultūriniais renginiais. O vaišių…
Skaityti straipsnį

Paskelbta festivalio „Kultūros naktis 2022“ didžiųjų renginių programa

Jau visai netrukus – birželio 17-ąją – naktinį Vilnių nušvies kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Šešioliktąjį kartą vilniečius ir miesto svečius susipažinti su naujausiomis meno tendencijomis ir laiko patikrinta klasika kviečiantis įvykis po dvejų pandemijos metų grįžta pilnu pajėgumu: paskelbtame festivalio tradicinių renginių sąraše…
Skaityti straipsnį
Meniu