kulturos-naktisArtboard 1

Kultūros naktyje – nuo žaidimų šeimoms iki meno avangardo

Rugsėjo 25 d. Vilnių apims vienas didžiausių miesto festivalių – „Kultūros naktis“. Šiais metais festivalyje – išskirtinė renginių įvairovė.

Šiemet pasiruošimas pareikalavo ne tik išskirtinio atidumo renkantis erdves bei rūpesčio lankytojų saugumu. Kartu sau išsikėlėme tikslą pateikti tokią renginių panoramą, kuri pradžiugintų visus kultūros renginių išsiilgusius lankytojus: nuo mažiausiųjų, kuriuos į miesto šventę atsiveda tėveliai, iki didžiausių meno gurmanų, ieškančių kažko naujo, netikėto ir dar neregėto“ – pasakoja festivalio organizatoriai.

Šeimoms – atskiras festivalis Bernardinų sode

Kaip ir kiekvienais metais, Bernardinų sodas kvies šeimas susitikti, žaisti bei bendrauti, jame jau aštuntą kartą vyks kone atskiras festivalis festivalyje – „Šeimų erdvė: sąmoningos kultūros miestas“. Į Bernardinų sodą organizatoriai kviečia ateiti su pačiais mažiausiais – tais, kurie dar mokosi pažinti pasaulį.

Šį kartą pačius įvairiausius Šeimų erdvės renginius vienija vienas tikslas: ne tik vaikus, bet ir visą šeimą mokyti sąmoningo bei pilietiško gyvenimo būdo, atsakingo santykio su savo gyvenama aplinka. Renginiai apima pačias įvairiausias meno ir kultūros sritis – nuo edukacinių veiklų, kūrybinių dirbtuvių – mandalų piešimo, origami lankstymo, piešimo ant vandens – iki teatro spektaklių ir instaliacijų. Bernardinų sodo lankytojai galės pasirinkti tarp šokio, dirbtuvių, varžybų, teatro pasirodymų ir net trumpametražio kino seansų visai šeimai. Parką papuoš įvairiausios instaliacijos ir net ledo skulptūra.

Šeimų erdvėje lindihopą šokti mokins Užupio teatras, linijinių šokių – Lietuvos linijinių šokių federacija, o vakare savus judesius parodys Natya Devi Šokio Teatras ir Kristė Kru. Teatro reginiais lankytojus pradžiugins Klaipėdos jaunimo teatras, Raganiukės teatras, lėlių teatras „Aitvaras“, Paulius Juodišius, Teatriukas ir Vilniaus dizaino kolegijos studentai. Vyks net keturios skirtingos žaidimų programos ir devynios edukacinės dirbtuvės.

Pilna „Šeimų erdvės: sąmoningos kultūros miesto“ programa skelbiama ČIA

Meno avangardui – mįslingas „Perimetras“ Rūdininkų skvere

Viena iš 2020 m. Kultūros nakties naujovių – tai atskiras „Perimetras“ menininkams, kurie ieško naujų raiškos formų ir kurių kūryba kol kas dar nepasiekė didžiųjų scenų. Renginys vyks istoriniame Rūdininkų skvere, ženklinančiame Vilniaus geto atminimą.

Šio projekto įkvėpimas buvo menininkai, veikiantys periferijoje. Tam tikra prasme – visuomenės marginalai, kuriantys bei besiskleidžiantys vis tame pačiame perimetre. Tad „Perimetras“ – tai suma progresyvių kūrėjų, darnai nepakliūnančių į didžiąsias scenas, galerijų formatus – norėjome šį kūrybinį perimetrą padėti atrasti „Kultūros nakties“ lankytojams“ – pasakoja festivalio vadovė Gintarė Šiaulytė.

Perimetro“ lankytojų lauks net aštuoni stebinantys meniniai pasirodymai. Į sceną žengs elektroninės muzikos atlikėjas Vecera (Paulius Večera), muzikos eksperimentatorius Gintautas Gascevičius; koncertą šokiui, violončelei ir elektronikai atliks Kolaboracija: Eglė Kančiauskaitė ir Patris Židelevičius, pateiksiantys modernią klasikinių koncerto struktūros interpretaciją. Vėliau „Perimetre“ pasirodys Šeiko šokio teatras su svečiu iš Lenkijos – choreografu Maciej Kuźmiński, kurie pristatys vizionierišką performansą-instaliaciją transhumanizmo tema. Taip pat su savadarbiais instrumentais scenoje pasirodys Simonas Nekročius, o į muzikines improvizacijas leisis LMTA šiuolaikinės muzikos atlikėjai. Vakarą užbaigs intensyvūs džiazo ritmai – klausytojų jau pamėgti ir atpažįstami muzikinių formų atradėjai Sheep Got Waxed ir džiazo kraipytojai JUZT.

Pilna „Perimetro“ programa skelbiama ČIA

Visi festivalio „Kultūros naktis“ renginiai yra nemokami – tai menininkų, kultūros organizacijų, Vilniaus miesto savivaldybės ir festivalio partnerių dovana Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams.

Pilną festivalio PROGRAMĄ rasite: www.kulturosnaktis.lt

KITOS NAUJIENOS

Kultūros naktyje: akademinė muzika ir drąsūs jos eksperimentai

Rugsėjo 24 dieną rudenėjantį Vilnių papuoš dar viena Kultūros naktis, raginanti grįžti į įprastą kultūros gyvenimą. Nors organizatoriai ragina lankytojus atidžiai stebėti registracijos renginiuose nuorodas ir atkreipti dėmesį į tai, ar norint patekti į renginį reikės galimybių paso, į naktį leisis bene 80 pačių įvairiausių…
Skaityti straipsnį

Aušta nauja Kultūros naktis: festivalis į ritmą grįžta su muzika

Rugsėjo 24 d. Vilniaus miesto svečius ir gyventojus į naktinį miestą pakvies kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Skelbiamoje nakties programoje – arti 80 nemokamų kultūros renginių ir plati įvairovė: pasirodymai, koncertai, parodos, spektakliai, cirkas ir meniniai projektai, atliepiantys pačius netikėčiausius lankytojų lūkesčius. Šiemet „Kultūros…
Skaityti straipsnį

Kultūros nakties programa: naujos erdvės ir lietuvių atlikėjų gausa

Rugsėjo 25 d. Vilniaus gyventojus ir svečius jau keturioliktą kartą naktinėti kvies kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Skelbiamoje programoje – per 90 kultūros renginių – pasirodymų, koncertų, parodų, spektaklių ir įvairiausių meninių projektų, atliepiančių pačius įmantriausius lankytojų lūkesčius. Kaip ir kasmet, lankytojams atsiveria pačios…
Skaityti straipsnį
Meniu